Wszyscy wiedzą co to są taśmociągi , kojarzą się z górnictwem , przemysłem ew. z ogrodnictwem. Ciężkie masywne ,trudne w transporcie i niewygodne do ustawiania.

Kiedyś używano ich na budowach do transportu cegieł na stropy, ale wyparły je windy i dźwigi. Czy taśmociąg może się przydać na współczesnym placu budowy ?

Jeżeli będzie lekki ,mobilny i mocny, zdecydowanie tak.

Wyobraźmy sobie sytuację następującą: przedwojenna kamienica  na Starym Mieście ,w piwnicy której chcemy zrobić winiarnię.

Piwnica jest niska , tynki odpadają , trzeba wykuć w ścianach otwory na drzwi , posadzkę należy skuć , pogłębić piwnice przez wybranie ziemi na minimum 1 metr głębokości.  Ziemię , gruz , cegłę , stare tynki , wszystko trzeba wydobyć na powierzchnię do kontenerów i wywieźć .

Przy powierzchni 100 m2 to będzie jakieś 300 do 500 ton . Do dyspozycji mamy strome wąskie schody i małe okienko pod stropem.

Schodami za pomocą wiader , 4 pracowników będzie nosiło ten gruz miesiąc albo dłużej. Jeżeli użyjemy taśmociąg firmy Soroto o długości np 8m , możemy to zrobić w 2 dni wrzucając od razu gruz do kontenerów.

Tąśmociągi Soroto to nowoczesna aluminiowa konstrukcja, zwarta i lekka. Waga wersji 8 metrowej, to tylko 120 kg ,szerokość 48 cm , wysokość 23 cm ,mocny 1 fazowy silnik schowany pod taśmą jest jednocześnie rolką napinającą.

Taki taśmociąg można bez problemu wstawić przez niewielkie okienko  do piwnicy, a na zewnątrz ustawić na kontenerze gruzowym . Wrzucany gruz na taśmę w piwnicy , ląduje za chwilę w kontenerze.

Wydajność dzienna to około 350 ton.

 

To oczywiście nie jedyne zastosowanie tej nowoczesnej maszyny.

Oto kilka przykładów :

-Hala przemysłowa na której  zgromadził się śnieg. Ustawiamy lekki taśmociąg tak że wystaje poza krawędź dachu i wrzucamy śnieg na taśmociąg z całej połaci dachu .

-Na tarasie domu na 1 piętrze chcemy zrobić  trawnik , potrzebujemy do tego przetransportować kilka ton ziemi i tłucznia .

-Trzeba podać cegły ,zaprawę lub beton przez przeszkodę w postaci muru lub dziury w podłożu .

-Trzeba wywieźć szlam z głębokiego stawu .

 

Zastosowań może być wiele , taśmociągi można ze sobą łączyć w długie ciągi .

Są to profesjonalne , nowoczesne maszyny dla firm budowlanych  i dla wypożyczalni.

 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu : http://www.dawos.net.pl/kontakt

Logo Stopka