Taśmociągi Budowlane - Przenośniki Taśmowe

Przenieś 322 tony każdego dnia - oszczędzaj czas

 

Taśmociągi budowlane

Oferujemy aluminiowe przenośniki taśmowe idealne do transportu gruzu i innych materiałów sypkich. Przenośniki taśmowe znajdują zastosowanie przy pogłębianiu piwnic, opróżnianiu piwnic i podbijaniu fundamentów a także wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba bezwysiłkowego wniesienia materiałów na wysokość do 5.5 m.

 

Taśmociąg budowlany - zalety, których nie można przeoczyć!

  • Mała waga maszyny pozwala na przemieszczanie jej nawet przez jedną osobę
  • Mocny silnik dzięki któremu transport materiałów przebiega błyskawicznie
  • Silnik schowany pod taśmą oznacza, że taśmociąg mieści się nawet w niewielkim oknie piwnicy
  • Demontowalny układ jezdny pozwala zarówno na wygodne przestawianie maszyny po płaskiej powierzchni jak i umieszczenie jej w niskich szczelinach

 

 

 

Dane techniczne taśmociągu

Długość Napięcie zas. Masa Wymiary przekroju
2.0 m 230 V 45 kg 48 cm x 23 cm
3.3 m 230 V 65 kg 48 cm x 23 cm
4.5 m 230 V 85 kg 48 cm x 23 cm
6.0 m 230 V 100 kg 48 cm x 23 cm
8.0 m 400 V 120 kg 48 cm x 23 cm

 

 

 

Zapraszamy również do współpracy w zakresie wynajmu taśmociągów, a także innych maszyn budowlanych oraz ogrodniczych!Przenośnik taśmowy i jego najpowszechniejsze zastosowanie

Przenośnik taśmowy to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Chętnie korzysta się z jego możliwości w różnego rodzaju halach produkcyjnych, na lotniskach do transportu bagażu, ale przede wszystkim najczęściej stosowany jest w budownictwie.

Co to jest przenośnik taśmowy?

Przenośnik taśmowy lub inaczej taśmociąg budowlany to urządzenie transportowe o charakterze ciągłym, które najczęściej stosowane jest do transportu substancji sypkich lub drobnych materiałów. Bardzo często znajduje zastosowanie w kopalniach kruszywa, magazynach, składowiskach, na placach budowy oraz na liniach produkcyjnych. Bardzo często jest także stosowany w kontekście pogłębiania piwnic w domach jednorodzinnych.

Należy podkreślić, że istnieje kilka rodzajów taśmociągów, jednak praktycznie wszystkie napędzane są za pomocą silnika elektrycznego. Przenośnik składa się z kilku podstawowych elementów, do których należy zaliczyć:

  • taśmę, która może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, np. gumy, silikonu, elastycznego tworzywa sztucznego, a nawet bawełny wzmacnianej stalowym drutem. Można spotkać również taśmociągi, w których rolę nośnika pełni taśma lub siatka stalowa - stosowane są one wówczas na liniach technologicznych przechodzących przez piece lub myjki.
  • urządzenia napinającego w postaci śruby rzymskiej, napinaczy sprężynowych, nadążni grawitacyjnych, hydraulicznych lub pneumatycznych. Takie urządzenia mają za zadanie odpowiednie napięcie taśmy przenośnika.
  • urządzenia do czyszczenia taśmy w postaci szczotek, noży lub skrobaków,
  • bębnów napędowych, których głównym zadaniem jest napędzanie taśmy,
  • silnika.

Niektóre taśmociągi mogą być również wyposażone w wagi, lub inaczej mierniki przepływu przenoszonego materiału i wykrywacze metali. 

Zastosowanie taśmociągów budowlanych

Taśmociągi budowlane bardzo często wykorzystywane są na placach budowy do transportu różnego rodzaju materiałów nawet na znaczne odległości. Są stosowane zwłaszcza w miejscach, w których transport kołowy jest znacznie utrudniony lub zwyczajnie mniej ekonomiczny. Mogą być również wykorzystywane do przenoszenia materiałów z miejsca niższego na wyższe. 

Przenośniki taśmowe wykonane z aluminium stanowią idealny rodzaj transportu dla gruzu oraz innych materiałów sypkich. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas budowy zupełnie nowych budynku, jak i remoncie oraz modernizacji tych istniejących. Taśmy są na tyle wąskie, że zmieszczą się w oknie piwnicy, a więc taśmociągi znajdują również zastosowanie w tracie procesu pogłębiania piwnic, ich opróżnianiu, a także podbijaniu fundamentów. Pogłębianie piwnic to proces bardzo złożony i wymaga znacznej precyzji, natomiast wynoszenie gruzu ręcznie za pomocą wiader byłoby zbyt męczące i czasochłonne. 

Z uwagi na fakt, iż taśmociąg budowlany charakteryzuje się niską wagą oraz mocnym silnikiem umożliwiającym błyskawiczny transport materiałów, urządzenie bez przeszkód może być obsługiwane przez jedną osobę. Taśmociąg ma demontowalny układ jezdny, dzięki czemu istnieje możliwość wygodnego przestawienia maszyny po płaskiej powierzchni, jak i umieszczenie jej w niskich szczelinach. Dodatkowo silnik schowany jest pod taśmą, a więc nie ma problemu z umieszczeniem jej w małych oknach piwnic.

Podbijanie fundamentów - proces i zastosowanie

Podbijanie fundamentów to skomplikowana i niebezpieczna praca. Przed jej rozpoczęciem konieczne jest stworzenie szczegółowego projektu konstrukcyjnego, a także zgłoszenie robót. Najważniejszy jest jednak nadzór i wysokiej jakości maszyny budowlane. Właśnie dlatego podbijanie fundamentów każdorazowo powinno być przeprowadzane z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Dawos posiada wszystko, czego potrzeba do podbicia fundamentów. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że oferta jest jedną z najlepszych na rynku. 

Firma Dawos oferuje wynajem profesjonalnych maszyn budowlanych i ogrodniczych. Oprócz tego prowadzi sprzedaż taśmociągów budowlanych i usług mikrokoparką. W firmie najbardziej ceniona jest wysoka jakość i kompleksowa obsługa klientów lokalnych i indywidualnych. Dawos działa od 2003 roku na terenie powiatu grodziskiego i okolic. 

Jak przebiega proces podbijania fundamentów?

Proces podbijania może być przeprowadzony w sposób tradycyjny. W tym przypadku dochodzi do odkopania metrowych fragmentów ścian, poprzez wbijanie mikropali lub wzmocnienie i gwoździowanie gruntu. Metoda polega na wykonaniu wykopu o głębokości jednego metra i ławy na głębokości pół metra. Następnie spod ławy wybiera się grunt i wykonuje konkretne podbicie. Mniej inwazyjną, jednak bardziej kosztowną metodą jest zastosowanie pali wciskanych lub wierconych. Do podbijania fundamentów używa się tu pali o średnicy 50-300 milimetrów wciskanych prostopadle lub pod kątem. 

Kiedy stosuje się podbijanie fundamentów?

Ława fundamentowa powinna być podbita zwłaszcza, gdy została podmyta. Dochodzi do tego często na skutek braku rynien, którymi woda mogłaby być odprowadzona z dachu. Zamiast tego wilgoć przenika wprost do fundamentów. Aby wzmocnić podmytą podbudowę, trzeba wykonać podbicie fundamentów, a czasem dodatkowo wzmocnić konstrukcję metalowymi prętami. Zabieg konieczny jest również, gdy planuje się nadbudowę. Kolejna kondygnacja może okazać się zbyt dużym obciążeniem dla dotychczasowej ławy. Podobnie jest w przypadku, gdy w pobliżu budynku planowana jest dobudowa. Należy wtedy wykonać podmurowanie lub podbetonowanie, które zapewni równy poziom posadowienia. 

Pogłębianie piwnic


Piwnicę da się pogłębić nawet do poziomu poniżej fundamentów. Koniczne jest do tego jednak podbijanie fundamentów. Poprzez obniżenie piwnicy do poziomu spodu ław fundamentowych, czyli posadowienia budynku, zyskuje się dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów. Podbijając dodatkowo fundamenty można zejść nawet pod wysokość posadowienia. W wielu przypadkach ta niewielka głębokość może wiele zmienić, dlatego warto podjąć się wyzwania. 

Potrzebne narzędzia

Podbijanie fundamentów wymaga wykorzystania profesjonalnych narzędzi. Te dostępne są w ofercie wypożyczalni oraz sklepu firmy Dawos. Taśmociąg budowlany umożliwia przemieszczenie materiałów sypkich o masie do 150 kilogramów. Dostępne są trzy długości - 4.5, 6 i 8 metrów. Przenośnik taśmowy pozwoli z kolei na transport zarówno lekkich, jak i ciężkich materiałów i ładunków sypkich potrzebnych podczas podbijania fundamentów.

Dawos

F.H.U. Dawos - 2,
ul. Królewska 18,
05-825 Grodzisk Maz.,
tel. 22 734 03 36, 500 016 077